Як вибрати стабілізатор напруги?

Нестабільність роботи електричної мережі не така вже невинна річ, як багато хто вважає. Коливання напруги постійно впливає на прилади, які включені до розетки. Киливання бувають декількох видів:

  • видимі, коли світло тьмяніє або пропадає, техніка на частку секунди перестає працювати;
  • невидимі, не мають візуального прояву.

Але і ті, і інші зміни негативно впливають на холодильник, телевізор, комп’ютер, те що найчастіше постійно увімкнено в мережу. Нерідко через це трапляються несподівані несправності. Їх природа найчастіше вплив, який накопичився від електричної мережі. За даними виробників, сертифікована на Україні, техніка може працювати з нестабільною напругою, якщо її відхилення від номінальних не перевищує 10%. Така інформація зазвичай вказується в інструкції користувача. 

Найпростіший спосіб підтримувати необхідну напругу – це встановити стабілізатор напруги. Магазин Eleks пропонує великий вибір моделей необхідного обладнання для коректної роботи електромережі. Принцип його роботи простий. На вході в пристрій присутня знижена або підвищена напруга, яка може негативно впливати на включені в мережу прилади. Проходячи через стабілізатор вона випрямляється і набуває необхідні номінальні параметри. 

Як вибрати стабілізатор напруги – основні критерії вибору

Щоб з великої кількості пропонованих на прилавках магазинів пристроїв, підібрати відповідні для вашого житлового приміщення, потрібно звернути увагу на:

  1. Кількість фаз. Перше, це тип мережі, яка використовується. В більшості випадків в квартирах і приватних будинках використовується 220В. Якщо це так, то достатньо придбати однофазний стабілізатор. Для оргтехніки нерідко додатково встановлюються подовжувачі з функцією вирівнювання напруги. Другий варіант для комп’ютерів і ноутбуків – це ДБЖ. З їх допомогою можна виконати коректне вимкнення, при повному зникненні електрики. На виробництві найчастіше використовуються трифазні прилади. Рідше це робиться для житлових приміщень, наприклад, якщо в них використовуються електроплити старого зразка. 
  2. Потужність. При розрахунку цього параметра до уваги беруться всі прилади. Підсумовується їх потужність. Виходячи з цього значення, робиться вибір. Це дуже важливо, так як сильно маленьке значення буде відключати мережу, а дуже високе – це переплата за зайві характеристики.

У магазині “Якісна Енергія” вас проконсультують і допоможуть підібрати стабілізатор, згідно з параметрами вашої домашньої мережі. 

Тип стабілізації

Як і будь-який пристрій, стабілізатор може бути сконструйований кількома способами. Існують чотири основних типи. Розглянемо переваги та недоліки кожного:

  1. Електронні. Найбільш поширений вид. В основі принципу роботи лежить використання в конструкції ступеневого тороїдального трансформатора, який має багато ступенів або обмоток. Між собою вони комутуються тиристорами напівпровідникового типу. Напруга на виході буде залежати від коефіцієнта трансформації. Переваги: сама конструкція, відсутність шуму, швидке перетворення. До недоліків можна віднести ступеневе регулювання. Але це не відчувається побутовими приладами, тому вони дуже популярні в будинках.
  2. Релейні за принципом роботи та конструктиву дуже схожі з електронними. Єдина різниця, що при перемиканні між східцями трансформатора здійснює реле, а не тиристор. Тому пристрій видає клацання. Ціна такого стабілізатора нижче, ніж в електронного. 
  3. Електромеханічні або сервопривідні. Має конструктивні відмінності. У них регулювання відбувається не на рівні ступенів, а з допомогою ковзного контакту по витках. Це робить регулювання плавним і точно підлаштовує вихідну напругу. Такі стабілізатори краще встановлювати в окремому приміщенні, тому, що вони досить гучні. Також потрібно врахувати, що вони монтуються на мережу з постійно підвищеною або зниженою напругою. Різкі коливання сервоприводи переносять складніше.
  4. Електронні безступеневі. Це досить точний вигляд приладу, в якому фактично враховані всі недоліки описаних пристроїв. Головний мінус – це висока вартість.

Треба зазначити, що для побутових мереж використовують електронну і релейну стабілізацію. 

Характеристики

Серед інших параметрів зверніть увагу на:

  • точність стабілізації;
  • робочий діапазон.

Точність визначається робочими характеристиками побутової техніки, які зазначаються в паспорті, наприклад холодильника або телевізора. При можливих відхиленнях до 10% достатньо електронної або релейної стабілізації. Для більш чутливої техніки застосовують багатоступеневі електронні або сервопривідні пристрої. При однаковій погрішності, у перших швидкість спрацьовування значно вище. Робочий діапазон – це два значення між якими можливо коригування напруги. В інших випадках відбувається відключення або з’являється повідомлення про аварію.

Інші особливості та функції стабілізаторів

Серед інших параметрів – це вид пристрою. Тут покупець ґрунтується лише на свої уподобання. Важливий момент – це наявність місця для встановлення. Зробити остаточний вибір і виконати підключення вам завжди допоможуть фахівці магазину “Якісна Енергія”.

Кошик
Прокрутка до верху